Festive Fiona Side 0,18 ct, keltakulta

870,00 1150,00 

Kaunis Festive Fiona Side sormus jossa säihkyy yhteensä 13 timanttia. Sormus on siro, mutta kiehtova ja kimalteleva sormus täynnä loistoa.

Fiona Side -sormuksen keskellä komeilee viisi suurempaa timanttia. Nämä suuremmat timantit tarjoavat sormukselle näyttävyyttä ja säihkettä. Lisäksi sormuksen ympärillä on kahdeksan pienempää timanttia jotka täydentävät kokonaisuuden ja antavat sille hienostunutta yksityiskohtaa.

Sormus on saatavilla luonnontimanteilla tai laboratoriovalmisteisilla timanteilla. Timanttilaatu-valikossa lukee laboratoriotimanttien kohdalla LAB MADE.


TILAUSTUOTE, ei vaihto- eikä palautusoikeutta. Tuote valmistetaan asiakkaalle tilauksesta.

Toimitusaika 7-14 arkipäivää

Huomioithan, ettei kaiverretuilla tuotteilla ole vaihto- eikä palautusoikeutta.

Lisää toivelistaan
Lisää toivelistaan

Kuvaus

Timantit 5×0,02 + 8x 0,01 (yht. 0,18 ct)
Rungon leveys
Rungon malli Tynnyriflakka
Materiaali Keltakulta
Koot 15-20 mm (Mikäli oikeaa kokoa ei löytynyt, olethan yhteydessä myymälään)
Design Marko Osala
Toimitusaika 7-14 arkipäivää

Fiona Side -sormuksen timantit symboloivat ikuista rakkautta, loistoa ja eleganssia. Sormus toimii yhdessä syleilijänä kaikkien Festive Halo-sormusten sekä yksikivisten kanssa.

Timanttisormuksen ostaessasi saat aina mukaasi timanttien aitoustodistuksen.


Kaikki Festiven sormukset on mahdollista saada kelta-, valko- tai punakultaisena sekä platinana – ihan mikä sinulle on mieleisin materiaali. Festiven sormukset valmistetaan Hämeenlinnassa 100% kierrätyskullasta ja timantit ovat konfliktivapaita, joten unelmiesi sormus on myös ekologinen ja eettinen valinta!

Lisätiedot

Materiaali

14K Keltakulta, 9K Keltakulta

Koko

15 mm, 15.5 mm, 16 mm, 16.5 mm, 17 mm, 17.5 mm, 18 mm, 18.5 mm, 19 mm, 19.5 mm, 20 mm

Timanttilaatu

H(W)/SI1, LAB MADE G(TW)/VS1

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Vain kirjautuneet asiakkaat -jotka ovat ostaneet tuotteen- voivat kirjoittaa tuotearvion.